Podobnie jak kwiat lipy, miód lipowy w wielu domach jest podstawowym składnikiem domowej apteczki, niezastąpionym w trakcie przeziębienia ze względu na zawartość przeciwutleniaczy, które niszczą bakterie i drobnoustroje chorobotwórcze. Natomiast dzięki zawartości lipowego olejku eterycznego ma działanie napotne, obniżające gorączkę, wykrztuśne i antyseptyczne – przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Regularne spożywanie tego miodu wzmacnia odporność i zmniejsza częstotliwość zapadania na infekcje, koi układ nerwowy, łagodzi napięcia i ma pozytywny wpływ na koncentrację. Dodatek miodu lipowego w diecie redukuje problem bezsenności i obniża poziom codziennego stresu.
Poza licznymi właściwościami leczniczo-wzmacniającymi miód lipowy świetnie sprawdza się w kosmetyce. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym przyspiesza gojenie ran oraz wspomaga proces oczyszczania skóry.
Informacja:
Miód lipowy najczęściej ma kolor jasnożółty, zdecydowanie rzadziej ma ciemniejszą, bursztynową barwę. Po skrystalizowaniu zmienia się na żółto-pomarańczowy. W smaku bywa pikantny, z wyczuwalną lekką goryczką. Pachnie latem i kwiatami lipy.
Prawdziwy miód ulega krystalizacji. Proces ten zachodzi całkowicie naturalnie i zwykle nierównomiernie od tygodnia do nawet roku. Pod wpływem krystalizacji miód nie traci swoich właściwości. Można przywrócić go do postaci płynnej podgrzewając go bardzo powoli do temperatury maksymalnie 40 °C.
Każdy produkt, również ten naturalnego pochodzenia, może wywołać reakcję alergiczną. Ostrożność w stosowaniu nie tylko miodu, ale i innych produktów pochodzenia pszczelego powinny zachować osoby, u których zaobserwowano uczulenie na produkty pszczele oraz osoby chorujące na cukrzycę – przyjmowanie dużych ilości miodu może doprowadzić do wahań poziomu cukru.
Produkt należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
PRODUKT POLSKI. Pozyskiwany w małej pasiece na Sądecczyźnie. Kupując polski miód, wspierasz pszczelarzy w prowadzeniu pasiek i zapewniasz pszczołom opiekę.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.