Sposób użycia:
Jeśli pierzga nigdy wcześniej nie była stosowana, to pierwszą kurację należy rozpocząć od małych dawek. Gdy tolerancja pierzgi jest dobra i nie występują odczyny alergiczne, można stopniowo zwiększać porcje. Sugerowana dawka początkowa to ⅛ – ¼ łyżeczki zwiększane stopniowo do 1 pełnej łyżki.
Jednym z polecanych sposobów stosowania pierzgi pszczelej jest jej wypicie podobnie jak w przypadku pyłku — łyżkę pierzgi należy zalać letnią wodą i odstawić na kilkanaście godzin lub na całą noc. Pierzga w tej postaci jest najlepiej przyswajalna, dlatego przygotowany napój najlepiej wypić na czczo o poranku. Do jego przyrządzenia można też wykorzystać herbatę o temperaturze pokojowej, wodę z miodem lub napar ziołowy.
Informacja:
Każdy produkt, również ten naturalnego pochodzenia, może wywołać reakcję alergiczną. Ostrożność w stosowaniu nie tylko pierzgi pszczelej, ale i innych produktów pochodzenia pszczelego powinny zachować osoby, u których zaobserwowano uczulenie na produkty pszczele oraz osoby chorujące na cukrzycę – przyjmowanie dużych ilości pierzgi może doprowadzić do wahań poziomu cukru.
Produkt należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
PRODUKT POLSKI. Pozyskiwany w małej pasiece na Sądecczyźnie. Kupując polską pierzgę, wspierasz pszczelarzy w prowadzeniu pasiek i zapewniasz pszczołom opiekę.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.