Betulino, ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię poznał! Betulina jest naszą dumą, o czym wspominaliśmy już nieraz. O samej betulinie jako substancji czynnej dowiecie się więcej z naszego wpisu na jej temat: Betulina czym jest ta naturalna substancja? Ta wspaniała substancja długo czekała na swój powrót do kosmetologii i nie tylko. Nasz zespół kreatywnie połączył ją z miodem tworząc unikatowy na rynku kosmetycznym super-duet. Tak właśnie powstała nasza linia betulina + miód. Dzisiaj przedstawimy wam nasz nasz energetyzujący peeling do ciała z miodem i betuliną.
Nasze wpisy na temat kosmetyków są rozszerzeniem naszej serii: Anatomia Kosmetyku, jeśli jeszcze jej nie znacie to zapraszamy na nasze social media!
Peeling miodowo-betulinowy jest kosmetykiem naturalnym, wytwarzanym z lokalnych składników, w naszej manufakturze w Małopolsce. Betulina izolowana jest z kory naszych brzóz, a miód powstaje dzięki pracy pszczół z naszej pasieki w Leśnym Zakątku. Nasz peeling to prawdziwa bomba składników o szerokim działaniu, które doceni każda skóra. Znajdziemy w nim nawilżenie, odnowienie, zmiękczenie, działanie przeciwstarzeniowe i antycellulitowe. Peeling jest gruboziarnisty, stworzony na bazie cukru.

Jak przygotować skórę na peeling z betuliną i miodem?
Peeling najlepiej użyć na czystej skórze, jako element wieczornego rytuału, 2-3 razy w tygodniu. Jeśli planujesz depilację użyj peelingu pomiędzy myciem, a depilacją!
Jak stosować peeling?
Przed użyciem wymieszaj peeling szpatułką lub palcami. Rozwarstwienie produktu jest naturalnym procesem i nie stanowi wady produktu.
Niewielką ilość peelingu wmasuj okrężnymi ruchami w suchą skórę. Masuj przez kilka minut, możesz do tego użyć szczotki do masażu na sucho w celu wzmocnienia efektu. Nie polecamy jednak tej kombinacji, jeśli masz wysuszoną, wrażliwą lub skaleczoną skórę. Nie stosować na przerwaną/skaleczoną skórę!
Jakie korzyści płyną z używaniu peelingu?
Od razu:
- Gładka, jedwabiście miękka, sprężysta i nawilżona skóra, niczym po profesjonalnym zabiegu w SPA.
- Oczyszcza i pobudza krążenie i wspomaga wchłanianie balsamów i kremów.
W czasie:
- Skóra jest gładka, napięta, przyjemna w dotyku.
- Skóra jest odżywiona i nawilżona.
- Składniki aktywne peelingu wspomagają odbudowę warstwy hydrolipidowej oraz działają przeciwstarzeniowo i antycellulitowo na skórę.

Lista składników aktywnych
Jakie składniki sprawiają, że peeling działa na naszą skórę w tak kompleksowy sposób?
- Betulina – nieoceniony naturalny super-składnik! Pobudza aktywność melaniny w skórze, reguluje powstawanie pieprzyków, piegów, wszelkich zmian! Wpływa na elastazę pomagając zachować elastyczność skóry, chroni przed promieniowaniem UV, wspomaga regenerację skóry, przyspiesza gojenie się ran i oparzeń, jest naturalnym antyoksydantem. Więcej o działaniu betuliny i jej pochodnych przeczytacie w naszym wpisie na ich temat [link].
- Miód – działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, wspomaga regenerację naskórka i jego nawilżenie. O działaniu miodu na rany możecie poczytać w naszym wpisie blogowym na ten temat [link]. Ponadto miód jest źródłem wielu witamin, makro i mikroelementów biorących udział w procesach regeneracyjnych, jak i odpowiedzialnych za wzmacnianie i ujędrnianie skóry. W miodzie znajdziemy między innymi: witaminę A, witaminy z grupy B, witaminę C, kwas foliowy i pantotenowy. Miód polepsza napięcie skóry, czyni ją miękką i gładką. Miód działa oczyszczająco i leczniczo, szczególnie w przypadku skóry źle ukrwionej i o rozszerzonych porach. Ma również działanie przeciwutleniające, zapobiega powstawaniu wolnych rodników, dzięki czemu spowalnia procesy starzeniowe w komórkach naskórka.
- Pyłek pszczeli – znany również jako pyłek kwiatowy. Jest cennym źródłem białka, tłuszczów, soli i mikro oraz makroelementów. W naszym peelingu ma rolę witalizującą, szczególnie ważną dla skóry zmęczonej i dojrzałej. Nadaje skórze elastyczność, młody i zdrowy wygląd. Jest dodatkowym składnikiem o działaniu przeciwbakteryjnym oraz przeciwgrzybiczym, dzięki czemu dobrze poradzi sobie ze zmianami trądzikowymi skóry.
- Olej z krokosza – oczyszcza skórę, zwęża pory, ma działanie przeciwzapalne i łagodzi podrażnienia. Jest bogatym źródłem witaminy A i E oraz długołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które wspomagają wchłanianie witaminy D. Doskonale nawilża i regeneruje.
- Olej ze słodkich migdałów – w 100% naturalny emolient, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki czemu chroni naturalną warstwę hydrolipidową skóry oraz wspiera jej odbudowę. Bardzo dobrze się wchłania. Posiada duże ilości kwasu oleinowego i linolowego, zmiękczających i nawilżających skórę. Zawiera duże ilości witamin A, D, E i z grupy B, co czyni go naturalnym antyoksydantem, spowalniając proces starzenia się skóry.
- Olej z marchwi – jeden z najbardziej obfitujących w beta-karoten olejów. Posiada właściwości tonizujące i przeciwzmarszczkowe. Polecany jest do cery dojrzałej, starzejącej się, tracącej jędrność i nawilżenie, ponieważ intensywnie regeneruje, poprawia elastyczność skóry. Wygładza zmarszczki i nadaje skórze zdrowy blask. Doskonale nawilża i zapobiega wysychaniu skóry.
- Olej z pestek moreli – nadaje się do skóry wrażliwej, podrażnionej, z zapaleniami i suchej. Uelastycznia i napina skórę, doskonale nawilża i wygładza. Olej morelowy jest lekki i delikatny, łatwo się wchłania i zawiera śladowe ilości witaminy A i E (4mg/100g).
- Olejek pomarańczowy – działa przeciwzapalnie, wspomaga leczenie trądziku i wszelkich problemów skórnych. Lekko rozjaśnia skórę i ma działanie sebiotyczne, przeciwdziała wielu drobnoustrojom. Dodatkowo olejek pomarańczowy działa uspokajająco i używany jest do kąpieli relaksacyjnych.
- Witamina E – silny antyoksydant nazywany “eliksirem młodości’. Ma działanie silnie przeciwutleniające, dzięki czemu spowalnia procesy starzeniowe w skórze i redukuje powstawanie zmarszczek poprzez hamowanie rodnikowego utleniania substancji tłuszczowych w strukturach lipidowych skóry. Świetnie radzi sobie z bruzdami, bliznami po skaleczeniach oraz plamami jak i przebarwieniami skóry. Stabilizuje formułę peelingu zawierającą nienasycone kwasy tłuszczowe.

Źródła:
Analiza właściwości miodu pszczelego i jego zastosowanie w dietetyce i kosmetologii. (2014). Kosmetologia Estetyczna. 2/2014, vol.3, str. 107-110.
I. Boniakowska i in. (2016). Produkty naturalne dobroczynne i cenne dla kosmetologii: miód i produkty pszczele, czekolada, owoce granatu i winogron oraz aloes. [w:] Studenckie zeszyty naukowe kosmetologia nr 1 (1)/2016. Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Str. 6-27.
W. Czerwonka i in. (2019). Zastosowanie Witaminy E w kosmetologii. Kosmetologia Estetyczna, 1/2019. vol. 8. str. 13-16.
A.Kędzia i in. (2011). Aktywność olejku pomarańczowego (Oleum Aurantii) wobec bakterii beztlenowych. Postępy Fizjoterapii, 2/2011. Str 89-9.3
E. Kondratowicz-Pietruszka. (2011). Charakterystyka profilu kwasowego olejów roślinnych bogatych w polinienasycone kwasy tłuszczowe. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, nr 874, s. 59-77
A. Kulawik-Pióro (2022). Marchew zwyczajna (Daucus carota L.) jako źródło substancji