O betulinie pisaliśmy wam już wiele, jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o niej jako substancji czynnej to zapraszamy do naszego wpisu na jej temat: Betulina czym jest ta naturalna substancja? Jako składnik kosmetyczny kryje w sobie ogromny potencjał, a w dodatku jest hipoalergiczna. Połączyliśmy ją z miodem i stworzyliśmy naszą unikatową linię betulina + miód. W jej serii znajdziecie 9 różnych propozycji produktowych. Dzisiaj pragniemy przedstawić nasze Ujędrniające serum do twarzy z betuliną i olejem arganowym.
Nasze wpisy na temat kosmetyków są rozszerzeniem naszej serii: Anatomia Kosmetyku, jeśli jeszcze jej nie znacie to zapraszamy na nasze social media!

Jak przygotować skórę na serum z betuliną z olejem arganowym?
Ujędrniające serum betulinowe jest kosmetykiem w 100% naturalnym, wytwarzanym z naszych, lokalnych składników w małopolskiej manufakturze. Betulina użyta w naszych produktach izolowana jest z kory naszych brzóz, a miód powstaje dzięki pracy pszczół z naszej pasieki w Leśnym Zakątku. Skład kosmetyku jest starannie opracowany, aby zapewnić skórze optymalny poziom nawilżenia, łagodzić podrażnienia, działać przeciwzmarszczkowo i rewitalizować skórę. Ze względu na swoją oleistą formułę jest kosmetykiem, który przeznaczony jest do użytku na noc.
Serum jest wspaniałym wzbogaceniem i uzupełnieniem rytuału dla skóry twarzy. Aby skóra optymalnie wchłonęła serum należy ją najpierw oczyścić, osuszyć i stonizować. Serum należy aplikować przed użyciem kremu. Jeśli chcemy dodatkowo przygotować skórę twarzy na składniki aktywne polecamy stosować peeling 2-3 razy w tygodniu.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o peelingach i ich roli w wieloetapowej pielęgnacji skóry zapraszamy do naszego artykułu na ich temat: Peeling hit czy kit? Słów kilka o peelingach.
Jak stosować serum?
Niewielką ilość serum nanieś na suchą i oczyszczoną skórę twarzy, delikatnie masuj twarz od dołu do góry aż do wchłonięcia się kosmetyku.
Jakie korzyści płyną z używaniu serum?
Od razu:
- Silne nawilżenie i ujędrnienie skóry
- Złagodzenie podrażnień i suchości
- Tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną, wspierając barierę hydrolipidową naskórka.
W czasie:
- Skóra jest gładka, nawilżona i odżywiona
- Zmniejszone wydzielanie sebum
- Spowolnione procesy starzeniowe, poprzez zahamowanie procesów oksydacyjnych zachodzących w komórkach naskórka
- Poprawiony ogólny stan skóry.

Lista składników aktywnych:
Co dokładnie sprawia, że serum betulinowo-arganowe daje nam powyższe efekty?
- Betulina – nieoceniony naturalny super-składnik! Pobudza aktywność melaniny w skórze, reguluje powstawanie pieprzyków, piegów, wszelkich zmian! Wpływa na syntezę elastazy i kolagenu pomagając zachować elastyczność skóry, chroni przed promieniowaniem UV, wspomaga regenerację skóry, przyspiesza gojenie się ran i oparzeń, jest naturalnym antyoksydantem.
- Olej arganowy – wygładza i zmiękcza naskórek. Działa przeciwzmarszczkowo i regenerująco na skórę. W jego składzie znajdziemy kwas linolowy i oleinowy, które należą do grupy długołańcuchowych kwasów tłuszczowych wspomagających wchłanianie witaminy D. Kwasy te również odpowiadają za nawilżenie i zmiękczenie naskórka. Zapobiega powstawaniu zmarszczek poprzez uelastycznienie skóry i ochronę płaszcza hydrolipidowego.
- Olej z kiełków pszenicy – wykazuje działanie antyoksydacyjne. Pobudza syntezę kolagenu w skórze oraz istotnie opóźnia procesy starzenia się skóry. Nawilża skórę i chroni ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Ponadto, jest bogatym źródłem witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz soli mineralnych. Jest źródłem kwasu linolowego, który jest kluczowy dla skóry. W wypadku skór suchych poprawia barierę hydrolipidowa naskórka i normalizuje metabolizm skóry. U osób z cerą trądzikową lub tłustą z kolei poprawia pracę gruczołów łojowych, odblokowanie porów i zmniejszenie ilości zaskórników.
- Olej z nasion brokuła – zwiększa nawilżenie skóry, posiada właściwości regenerujące oraz wygładzające. Ze względu na oryginalny profil kwasów tłuszczowych jest uznawany za naturalny emolient. Zawiera duże ilości tokoferoli, przez co zaliczany jest do naturalnych antyoksydantów, które wymiatają wolne rodniki ze skóry.
- Rumianek – działa antyseptycznie, łagodzi podrażnienia i stany zapalne, przyspiesza regenerację skóry i gojenie ran. Dzięki zawartości witaminy C pomaga zwalczać wolne rodniki, które przyczyniają się do starzenia skóry.
- Kwas hialuronowy – znany z tego, że nawilża i uelastycznia skórę. Stanowi jeden z głównych składników macierzy pozakomórkowej, czyli substancji wypełniającej przestrzeń pomiędzy komórkami skóry. Jego zadaniem jest regulowanie poziomu nawodnienia macierzy, regulacja przepuszczalności komórek i poziom ich uelastycznienia, co bezpośrednio przyczynia się do stanu elastyczności skóry.. Wraz z wiekiem jego ilość w skórze maleje, proces ten rozpoczyna się od 25 roku życia. Dlatego preparaty zawierające kwas hialuronowy polecane są do codziennego stosowania od 25 roku życia.
- Witamina C – działa odmładzająco i wygładzająco. Kwas askorbinowy ma wpływ na syntezę komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu oraz elastyny. Dzięki nim skóra jest sprężysta i napięta. Witamina C działa również przeciwzapalnie, poprawia gojenie się ran, uszczelnia naczynka krwionośne, rozjaśnia skórę poprawiając jej koloryt. Wszystko dzięki jej kluczowej roli w syntezie kolagenu. Kwas askorbinowy przeciwdziała utlenianiu się sebum na powierzchni skóry i przyspiesza gojenie się krost, szczególnie zaskórników. Skutecznie usuwa przebarwienia powstałe w wyniku oparzeń słonecznych i wspomaga działanie kosmetyków przeciw promieniowaniu UV.
- Koenzym Q10 – zaliczany do skutecznych “zmiataczy” wolnych rodników i toksyn. Stanowi jeden z kluczowych enzymów w pierwszej linii obrony immunologicznej komórek, zapobiegając ich uszkodzeniu. W związku z czym skutecznie chroni skórę przed procesami starzeniowymi poprzez ochronę przed niedotlenieniem i pobudzeniem jej metabolizmu. Zgodnie z badaniami zwiększa jędrność, elastyczność i napięcie naskórka oraz rozjaśnia przebarwienia.

Źródła:
M. Bajcer i in. (2016). Wpływ witamin antyoksydacyjnych na skórę i ich znaczenie w kosmetologii. [w:] Studenckie zeszyty naukowe kosmetologia nr 1 (1)/2016. Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Str. 6-27.
W.Cisowski, I. Fecka, M.Włodarczyk (2017). Owoce arganii (Argania Spinosa (L.) Skeels) źródłem oleju tłustego. Postępy Fizjoterapii. 1/2017. 18 (1). str. 47-53
W. Dalmata, I Gąbka, P. Rzepa (2020). Kwas Hialuronowy. Zastosowanie w kosmetologii i medycynie. (pobrano
z: https://novaosvita.com/wp-content/uploads/2020/12/InnTrImModSc-Kyiv-Dec2020.pdf#page=147).
U. Gałka & J. Ogonowski (2010). KoenzymQ–powstawanie, właściwości i zastosowanie
w preparatach kosmetycznych. Lab. 15 (2). str. 14-21
E. Kondratowicz-Pietruszka. (2011). Charakterystyka profilu kwasowego olejów roślinnych bogatych w polinienasycone kwasy tłuszczowe. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, nr 874, s. 59-77
A. Zielińska & I. Nowak (2014). Kwasy tłuszczowe w olejach roślinnych i ich znaczenie w kosmetyce. Chemik, 68 (2), str. 103–110.